W Homeschool (mojej szkole językowej) przez ponad 10 lat pracowaliśmy nad tym, jak zwiększyć efektywność nauczania małych dzieci. Aż w końcu, podczas jednej z konferencji w 2015 roku, poznałam kobiety, które stworzyły metodę Teddy Eddie. A że przekonać mnie do zmiany samymi słowami jest raczej trudno, wybrałam się do Gliwic – kolebki metody.

Dopiero tam stwierdziłam, że Teddy Eddie, zgodnie z posiadaną przeze mnie wiedzą, jest jedyną dostępną obecnie w Polsce metodą, o tak wysokiej efektywności. Ma w sobie praktycznie wszystkie rozwiązania, które do 2014 roku stosowaliśmy w Homeschool, plus dużo, dużo więcej!

Czym najbardziej urzekła mnie ta metoda? Co mogę potwierdzić z autopsji – po latach stosowania Teddy Eddie w Homeschool? Pokażę Ci pięć najmocniejszych stron metody.

 

1. Nauka słówek – wersja PRO

To zdecydowanie największy wyróżnik Teddy Eddie wśród innych, dostępnych na polskim rynku, metod dla dzieci. Prawie wszystkie opierają się na nauce jak największej liczby słów, najczęściej wyrwanych z kontekstu. W Teddy Eddie liczy się GŁÓWNIE kontekst, ale też umiejętność manipulowania językiem. Uczymy pełnych zwrotów, gotowych do wykorzystania w komunikacji zdań. Czyli przykładowo:
nie: ‘a banana’
tylko: ‘I love bananas.’
nie: ‘a tolilet’
tylko: ‘Can I go to the toilet, please?’
Ale wiesz co? Podczas kursu dziecko i tak mimowolnie przyswaja około 2000 słów. Dla porównania: przeciętny Amerykanin posługuje się na co dzień około 5000 słów…

 

 

2. Rodzic – wersja ‘full option’

Rodzic w Teddy Eddie jest mocno “zaopiekowany”. Dostaje wiele wsparcia i sporo opcji, które mogą w znacznym stopniu wspomóc dziecko w nauce. A to, z których zechce skorzystać, zależy w dużej mierze od niego – od czasu jakim dysponuje, od jego chęci i możliwości. Kontakt szkoły z rodzicami i opcje wspierania dziecka w nauce umożliwiają następujące rozwiązania:

  • bieżące informowanie rodziców o tym, co się wydarzyło na lekcji: bezpośrednio po lekcji,
  • dostęp do dziennika online,
  • raport postępów dziecka po każdym semestrze
  • lekcje otwarte dla rodziców na koniec każdego semestru,
  • plac zabaw online do dodatkowej pracy w domu,
  • specjalny poradnik dla rodzica, będący częścią zestawu kursanta,
  • multiROM deDOMO – w skład zestawu kursanta wchodzi również płyta z metodą stworzoną przez dr Grzegorza Śpiewaka, pokazująca jak w prosty sposób wykorzystać codzienne kontakty z dzieckiem do nauki naturalnego angielskiego,
  • płyta CD do słuchania w domu/samochodzie, utrwalająca materiał z zajęć.

 

3. Główny bohater – niezły charakterek

To była moja miłość od pierwszego wejrzenia. Naprawdę. No bo jak się nie zakochać w niesfornym, a jednocześnie słodziaśnym, śpiącym w kolorowej śmierdzącej skarpecie misiu? Teddy Eddie to nie cukierkowa postać z “grzecznej” kreskówki. On ma swój charakterek. I dlatego jest cool. I dlatego, podobnie jak ja, szybko zakochują się w nim dzieci (z moimi własnymi dziećmi na czele).

 

 

4. Ciągłe ulepszenia w metodzie

Nie jest tajemnicą, że w dzisiejszym świecie jedyną stałą rzeczą jest zmiana. Autorki metody z pewnością dobrze o tym wiedzą, bo nie spoczywają na laurach. A mogłyby – widząc jak szybko ich produkt zdobywa polski rynek. Autorki cały czas coś modyfikują, ulepszają, są otwarte na zmieniający się świat i zachodzące w nim transformacje. Przykładem może być chociażby stworzenie placu zabaw online dla dzieci czy elastyczne podążanie za reformami edukacji. Autorki metody to ekspertki, które często uczestniczą w konferencjach (i same je organizują), szkolą i są aktywne na kongresach edukacyjnych. Świeże podejście i otwartość na zmiany na pewno wyróżnia na rynku metodę Teddy Eddie.

 

5. Działa na moim dziecku!

Chyba powinnam o tym napisać na początku, bo to najmocniejszy argument, przemawiający za skutecznością metody Teddy Eddie. Mój syn w wieku 6 lat po roku nauki zaczął spontanicznie używać zwrotów poznanych na zajęciach. Oczywiście robił to na swój sposób – najczęściej miksując język polski z angielskim i wyglądało to na ogół tak:

– Mummy, where are my okulary?
– Can I have kanapkę z cheese and ketchup?
– I love you bardzo mocno! Hug me!

Dzieci uczące się metodą Teddy Eddie tak nasiąkają językiem, że przestaje on być obcy. Używają bardzo spontanicznie angielskich zwrotów i nawet nie potrafią wyjaśnić skąd je znają. Po prostu mają je w głowie.

A skąd wiem, że mój syn nie zachowywałby się podobnie ucząc się inną metodą? Bo mam porównanie. Moja starsza córka (15 lat) niestety nie załapała się już na zajęcia Teddy Eddie (metoda była jeszcze wówczas w powijakach). Jej produkcja językowa w wieku 6 lat nie była tak imponująca jak syna. Owszem, znała wiele angielskich słów, ale spontaniczność wypowiedzi, odwaga w mówieniu i naturalność językowa w przypadku syna była zdecydowanie na wyższym “levelu”.

 

 

Na koniec ciekawostka.

W 2013 roku rozmawiałam z właścicielką szkoły językowej z pobliskiej miejscowości (współpracowałyśmy przy okazji organizacji Wielkiego Testu Języka Angielskiego). Pani Ania (imię zmieniłam) gorąco namawiała mnie do wprowadzenia w Homeschool metody dla dzieci, którą stosowała w swojej szkole:
“Słuchaj, dzieci tak fajnie się bawią, dużo śpiewają, bo nauka opiera się głównie na piosenkach. Jest super!”
I wiesz co się wydarzyło w czerwcu 2017? Pani Ania zadzwoniła do mnie:
“Justyna, weź mi opowiedz o tym Teddy Eddie, które u siebie stosujesz. Coś czuję, że to może być strzał w dziesiątkę.”
Taka historia.

Nie pozostaje mi więc nic innego jak zaprosić Cię z dzieckiem do Homeschool – jedynego w Białymstoku akredytowanego centrum metody Teddy Eddie. Już teraz możesz zapoznać się z ofertą lub od razu zapisać dziecko na lekcję próbną.

Posłuchaj też, co ma do powiedzenia o Homeschool współautorka metody Teddy Eddie – Ola Komada:

 


Jeśli mieszkasz w Białymstoku – odwiedź koniecznie moją szkołę językową Homeschool ! Jesteśmy jedynym w mieście akredytowanym centrum metody Teddy Eddie.

Zapraszam 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *