Homeschool Run 2017

We wrześniu 2017 Homeschool po raz czwarty została sponsorem tytularnym biegów dla dzieci, organizowanych przez Fundację Białystok Biega. I nie tylko wsparliśmy wydarzenie finansowo, ale również zaangażowaliśmy się w jego organizację. Nasi lektorzy pomagali dzieciom szybko dotrzeć do rodziców po biegu, a miś Teddy Eddie z werwą dopingował małych biegaczy podczas rozgrzewki i biegu. W imprezie wzięło udział około tysiąca dzieci w wieku od 2 do 14 lat.

Rodzicu, jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto brać udział w tym wydarzeniu w kolejnych latach – zerknij na 3 powody, które pomogą ci podjąć decyzję.

 

 

1. Mózg źle działa bez wsparcia ciała i vice versa

Bieg, podobnie jak inne aktywności fizyczne, dotlenia mózg. Dotleniony mózg szybciej się koncentruje. Dzięki temu zaś dziecko lepiej się uczy. Dlatego warto już od najmłodszych lat oswajać dzieci z myślą, że ćwiczymy nie tylko po to, żeby ładnie wyglądać, ale też (a może przeze wszystkim), żeby być mądrzejszymi ludźmi. Nauka języków nie jest tu wyjątkiem: więcej ćwiczysz – więcej przyswajasz. A jak wysportowane, zdrowe ciało wpływa na mózg? To już temat rzeka. Wystarczy choćby zerknąć na wypowiedzi osób, które znacznie schudły (np. na profilu Ewy Chodakowskiej). One zawsze podkreślają, jak ze zmianą sylwetki wzrosła ich motywacja, optymizm, poczucie własnej wartości i efektywność.

 

2. Świeże powietrze i słońce to najlepszy wspomagacz uczenia się

Co tam kawa! Co tam “redbule”! Aktywność, wsparta pobytem na świeżym powietrzu to dopiero jest energetyk! Dostarcza nam jednocześnie jeszcze więcej tlenu niż ćwiczenie w zamkniętym pomieszczeniu i dodatkowo witaminę D3. Idealne środowisko do nauki języka obcego 🙂 Pobudzające działanie świeżego powietrza na efektywność pracy umysłowej została niejednokrotnie udowodniona. A witamina D3? To jedyna witamina, którą organizm sam wytwarza pod wpływem promieni słonecznych! Jest nieodzowna dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego oraz dobrego samopoczucia (a więc też potrzebnej w nauce motywacji!). Więcej o zaletach D3 przeczytasz tutaj. Wypróbuj sam/a!

 

3. Bieganie to naturalna aktywność dziecka – wspieraj ją… póki masz co wspierać

Natura próbuje ułatwić nam, rodzicom, zadanie. Wiedząc jak ważny w rozwoju i nauce dziecka jest ruch – wręcz “każe” im się ruszać! Jeśli masz dzieci, to wiesz, że w pewnym wieku – praktycznie zaraz po tym jak nauczą się chodzić – biegają. Wszędzie biegają. Biedne te nasze mieszkania (wazony, dywany i inne ozdoby na drodze), biedne nauczycielki w szkołach podstawowych dyżurujące podczas przerw, biedne zwierzęta domowe niebędące w zasięgu wzroku biegnącego… Natural Born Runners MUSZĄ biegać. Niestety w procesie socjalizacji starsi uczniowie (patrz np. pierwsza klasa /jeszcze/ gimnazjum) przestają biegać. Po dzwonku na przerwę widać już tylko cichutko wychodzące z klas gęsiego, zgarbione nad smartfonami, postaci…

A więc rodzicu – wspieraj naturalną potrzebę ruchu małego człowieka! Zapisz się na najbliższą edycję biegów TUTAJ!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *